Aktivity a okolí

Ubytování v Bedřichově v Jizerských horách vám zajistí příjemnou aktivní dovolenou.

Obec Bedřichov je ideálním výchozím místem pro běžkařské, cyklistické a turistické výlety do Jizerských hor. Nacházejí se zde dvě nástupní místa Jizerské magistrály. Ubytování v Horské chatě Hubert, která leží přímo v centru obce Bedřichov, Vám nabídne potěšení z krásné přírody Jizerských hor.

 

Zimní aktivity v Jizerských horách

V zimním období jsou Jizerské hory známé především díky Jizerské magistrále – síti bezmála 155 km běžkařských tras. Trasy Jizerské magistrály využívají jak sportovní amatéři, tak i profesionálové. Každoroční závod Jizerská 50, který startuje z Bedřichova patří mezi 15 nejprestižnějších dálkových závodů v běhu na lyžích na světě, zařazených do seriálu Worldloppet.

Milovníci sjezdového lyžování si v Jizerských horách také přijdou na své. Jizerské hory jim nabízejí hned několik ski areálů (Bedřichov, Tanvaldský Špičák, Severák, Ještěd).

 

Letní aktivity v Jizerských horách

V letním období se Jizerská magistrála promění pro ideální místo k cyklistice a pěší turistice. Hustá síť cyklostezek a turistických tras v krásném prostředí Jizerských hor uspokojí každého milovníka sportu a přírody. Pro zvídavé turisty vybudovala správa CHKO síť naučných stezek.

Mezi atrakce Jizerských hor patří bobová dráha a sklárna s možností exkurze v Janově nad Nisou. Svou dovolenou v Jizerkách si můžete také zpestřit návštěvou sibiřských Jany Henychové či Rodneyho Lovette.

Při toulkách po Jizerských horách nelze vynechat okolní města Liberec (zologická a botanická zahrada, Ještěd, zábavní komplex Babylon atd.) a Jablonec nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie, rozhledna Petřín, aquapark, vodní nádrž Mšeno atd.).

Největšími lákadly Jizerských hor jsou kromě hlavní dominanty liberecka - Ještědu s rozhlednou a lanovkou - také Obří sud v Lázních Libverda, zubačka Tanvald - Kořenov - Harracho, větrný mlýn v Jindřichovicích pod Smrkem, Liberecké podzemí nebo třeba známé Bozkovské dolomitové jeskyně u Semil.

Jizerské hory jsou známé vysokým počtem rozhleden. Najdete zde rozhledny Královka, Bramberk, Petřín, Ještěd, Špičák, Smrk, Štěpánka, Černá Studnice, Nisanka, Slovanka a další. Navštívíte určitě také hrad a zámek ve Frýdlantu a v Grabštejně či zříceninu hradu Hamrštejn u Liberce.

Milovníci přírodních zajímavostí Jizerských hor ocení jedinečnost přírodních rezervací Nová louka, prales Jizery, Ptačí kupy, Pytlácké kameny, rašelinišť na Jizeře a Jizerce či skalních útvarů na Paličníku, Poledníku, Špičáku nebo Štolpichu. Mnoho výletů v Jizerkách je směřováno také na nejvyšší horu Jizerských hor Smrk s rozhlednou či o něco nižší Jizeru. Krásné jsou vodopády na Jedlové v Josefově Dole, vodopády na Černé Desné či Velkém Štolpichu. Za návštěvu rozhodně stojí také přehrady Černá Nisa (také zvaná Bedřichov), Josefův Důl, Souš a další.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Akce

Aktuality