Lyžování

Sjezdovky - Jizerské hory

Lyžařský areál Bedřichov 

Sjezdové tratě ve středisku Bedřichov jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Nachází se zde 8 vleků které provozuje společnost Ski Bižuterie s.r.o. Zakoupená jízdenka platí pro všechny vleky. Pro sjezd lze použít celkem 10 sjezdových tratí v celkové délce zhruba 6 km, z nichž jsou 2 středně obtížné (červené) a 8 mírně obtížných (modrých). Jedna sjezdovka z mírně obtížných je určena pro dětské lyžování. 

Lyžařský areál společnosti Ski Bižuterie je vybaven systémem pro zasněžování technickým sněhem.

Na sjezdovce Malinovka je vybudováno osvětlení pro noční lyžování.

V Bedřichově je několik půjčoven lyžařského vybavení. Přímo pod sjezdovkou Malinovka se nachází Ski centrum Adler s půjčovnou lyží a SKI Bižu s lyžařskou školou. Ve vzdálenosti zhruba 100 m napravo od vleku Malinovka je další půjčovna / lyžařská škola / skiservis POMI. Pokud nevlastníte lyžařské vybavení, nebo jeho část, není problém si jej v Bedřichově zapůjčit, případně nechat seřídit či opravit.

Běžecké tratě v Jizerských horách

Jizerská magistrála

Jizerská magistrála patří k nejoblíbenějším běžeckým tratím v Čechách. Slouží rekreačním i závodním běžkařům. Jizerskou magistrálu dnes tvoří trasy o délce 170 km.

Původně vznikly pro účely běžeckého lyžování (jako první trať v Čechách byla strojově upravována). Dnes jsou trasy Jizerské magistrály využívány celoročně nejen běžkaři, ale také cyklisty a turisty.

Na jizerské magistrále se každoročně koná začátkem ledna slavný běžkařský závod Jizerská 50. Start je v Bedřichově.

Jizerská magistrála má několik nástupních míst: Janov nad Nisou (Hrabětice), největší - Bedřichov (Maliník a Stadion), Liberec (Česká chalupa, Rudolfov), Jablonec nad Nisou (Břízky), Jizerka (Mořina), Josefův Důl (Peklo), Albrechtice v Jizerských horách (Mariánská hora) a další (Kořenov, Polubný, Smědava, Oldřichov v Hájích, Nové město pod Smrkem).

Mezi nejpopulárnější a nejhezčí místa Jizerské magistrály patří okolí Bedřichova, Kristiánova, Nové louky a Jizerky.

Zpět

Akce

Aktuality